O nás

Včeláreniu sa naša rodina venuje už viac ako 70 rokov. Najskôr starý otec obhospodaroval okolo 40 včelstiev. Od neho som prevzal základy včelárenia. Včelnicu sme rozšírili, zmodernizovali a teraz sa venujeme približne 200 včelstvám. Mám 45 rokov. Podstatnú časť práce na farme vykonávam spolu so svojím synom. V čase medobrania sa k nám pripája aj moja manželka. Aktívne pri tom pomáhajú aj rodičia.

Základňa farmy sa nachádza v okrese Trebišov, 70 km juhovýchodne od Košíc, v dedinke Hraň. Včely sú umiestnené v malebnom prostredí pod agátovou horou v nadmorskej výške 100 m.

So včelami pravidelne kočujeme za znáškou. Používame k tomu automobil s mechanickou rukou, ktorý veľmi urýchľuje presun včelstiev do inej lokality.

Farma sa zameriava na produkciu rôznych medov - agátového, repkového, lipového, slnečnicového, lesného. Produkujeme aj peľ, propolis a materskú kašičku. Z včelieho vosku vyrábame sviečky - odlievané i vinuté. Naše výrobky si môžete pozrieť v časti Produkty.

V novembri 2007 sme otvorili predajňu včelích produktov v Košiciach na Námestí osloboditeľov 20. V predajni si môžete vybrať zo širokej palety
rôznych včelích produktov.

Ďalšie zaujímavosti zo života včiel si môžete prezrieť v časti Galéria.

Tibor Vargapál

Včelnica:
Hraň 177, 076 03

Telefón:
0905408579

E-mail:
promed@post.sk

Predajňa medu
a včelích produktov:

Námestie osloboditeľov 20, Košice